Szlabany elektromechaniczne są najczęściej stosowanym typem szlabanów. Głównym elementem szlabanu jest motoreduktor składający się z silnika zasilanego napięciem 24V zapewniającym szybką i sprawną pracę.  Nowoczesne szlabany elektromechaniczne Nice idealnie nadają się do obiektów publicznych, wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorstw i zastosowań przemysłowych.

Szlabany elektromechaniczne są rozwiązaniem bardzo ekonomicznym - nie wymagają specjalnych czynności konserwacyjnych, ale przy intensywnym użytkowaniu zalecane jest dokonywanie okresowych przeglądów. W naszych warunkach klimatycznych właśnie ten rodzaj szlabanów spisuje się najlepiej.

Solidna konstrukcja w jakości NICE.

Aby brama wjazdowa zapewniała bezkolizyjny komfort użytkowania powinna zostać wyposażona w odpowiedni napęd. NICE, znany i ceniony producent automatyki do bram, oferuje szerokie spektrum możliwości w tym zakresie. Innowacyjne technologie NICE są dostosowane do różnorodnych typów bram skrzydłowych i stanowią połączenie solidności, komfortu i wygody użytkowania z estetycznym designem.

W BRAMARKECIE oferujemy kilka serii napędów do brak skrzydłowych:

 • Too
 • Wingo
 • Toona
 • Hopp
 • Hyke
 • Podziemne

Siłowniki teleskopowe do bram skrzydłowych TOO montowane są na słupku, o długości skrzydła do 3 m i ciężarze do 300 kg i do 4,5 m i ciężarze do 250 kg. Ten model napędu idealnie pasuje do bram posesyjnych. Jest trwały i niezawodny; posiada mocny korpus ciśnieniowy, aluminiowy odlew, epoksydowy lakier, tłoczysko ze stali nierdzewnej. Napęd TOO jest także łatwy w instalacji. Zapewniają to uchwyty mocujące.


Nowoczesne, funkcjonalne napędy do bram dwuskrzydłowych z serii WINGO przeznaczone są do bram o długości skrzydła od 2 m do 3,5 m i ciężarze do 200 kg.


Napędy z serii TOONA to urządzenia trzeciej generacji, bardziej odporne na czynniki atmosferyczne. Wyróżnia je wyjątkowo cicha praca. Posiadają rewolucyjny system połączenia dwużyłowego BLUEBUS dla wersji 24 V.


Seria HOPP to lekkie siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym do posesyjnych bram skrzydłowych o długości skrzydła do 2,4 m i ciężarze do 250 kg, do montażu na szerokich słupkach. Są idealne do pracy intensywnej. Zostały wyposażone w system funkcjonalnego, częściowego otwarcia bramy lub jednego skrzydła.


HYKE to siłowniki elektromechaniczne z ramieniem łamanym do bram skrzydłowych o długości skrzydła do 3,5 m i ciężarze do 200 kg, do montażu na bardzo szerokich słupkach. Nowoczesna trójstopniowa konstrukcja przeniesienia napędu daje olbrzymią moc. Napędy HYKE wyróżnia łatwy montaż i możliwość regulowania długości ramienia.


Zastanawiasz się, który model napędu do bramy skrzydłowej NICE będzie najlepszy dla Ciebie?
Skonsultuj się z nami.

Automatyzacja pracy bramy w jakości NICE.

Komfort i bezpieczeństwo użytkowania bramy garażowej zapewnia odpowiednio dobrany napęd. To ten element bramy odpowiada za prawidłowe jej funkcjonowanie, wprawiając ją w ruch i kierując jej pracą.Marka NICE, znany i ceniony producent automatyki do bram oferuje szeroką gamę urządzeń do bram o różnorodnych rozmiarach, ciężarze, częstotliwości eksploatacji oraz szybkości otwierania. Dzięki temu, produkty NICE sprawdzą się doskonale zarówno na posesjach indywidualnych, jak i we wspólnotach mieszkaniowych.

W ofercie BRAMARKETU znajdziecie Państwo kilka serii napędów do bram garażowych NICE:

 • Robus
 • Rox
 • Run

ROBUS to nowoczesna grupa napędów do bram przesuwnych o ciężarze do 250 kg, 400 kg, 600 kg i 1000 kg. Doskonale sprawdzają się w intensywnej pracy, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem nie tylko na posesjach prywatnych, lecz również we wspólnotach mieszkaniowych. Zaawansowane technicznie urządzenia pracują szybko i niezawodnie, a dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii BLUEBUS charakteryzują się wyjątkowo łatwą instalacją i programowaniem.


NICE ROX to idealne rozwiązanie do automatyzacji posesyjnych bram wjazdowych do 600 kg oraz do 1000 kg. Elektromechaniczny siłownik ROX to praktyczny i bezpieczny wybór. Pod obudową każdy instalator znajdzie wbudowaną centralę sterującą wraz z zintegrowanym radioodbiornikiem. Trwałość i niezawodność, łatwy montaż, komfortowe wysprzęglenie to niektóre z zalet tego siłownika.


RUN to nowoczesna linia silnych napędów do bram przesuwnych o ciężarze do 400 kg, 1200 kg, 1500 kg lub do 2500 kg wyposażona w rewolucyjną technologię BLUEBUS, która zapewnia wyjątkowo łatwą instalację i programowanie. Napędy do bram przesuwnych RUN są odpowiednie do pracy w ekstremalnych warunkach oraz idealne do zastosowań przemysłowych. Ponadto, są w stanie zarządzać własną mocą, dostosowując ją do różnych warunków klimatycznych – posiadają chłodzony silnik oraz czujnik temperatury, który reguluje moc silnika w zależności od istniejących warunków pogodowych. Wyposażone są w szereg nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym zautomatyzowanie nawet najcięższych bram nie jest problemem. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że ogromna siła ukryta jest w napędzie o niewielkich gabarytach i wyjątkowo estetycznym, nowoczesnym wyglądzie.


Zastanawiasz się, który model napędu do bramy garażowej NICE będzie najlepszy dla Ciebie?
Skonsultuj się z nami.

Połączenie jakości i inteligencji rozwiązania.

Napędy Hörmann do bram skrzydłowych stanowią połączenie jakości, bezpieczeństwa oraz inteligentnej techniki. Podczas wyboru napędu do bramy skrzydłowej należy pamiętać nie tylko o jego funkcjonalności, lecz także o podstawowych parametrach, takich jak szerokość i waga skrzydeł, częstotliwość pracy oraz kąt otwarcia.

W BRAMARKECIE oferujemy kilka serii napędów do bram skrzydłowych Hormann:

 • Rotamatic
 • Versamatic
 • Proport D

Proste i nowoczesne wzornictwo napędu ROTAMATIC stanowi idealne dopełnienie pięknej bramy skrzydłowej. Podobnie jak wygląd, wzorcowe są także działanie i bezpieczeństwo użytkowania tego napędu.


Napęd bramy skrzydłowej VERSAMATIC ze zintegrowanym sterowaniem to idealne rozwiązanie także w przypadku nietypowych sytuacji montażowych. Nadaje się na przykład do montażu przy bardzo głębokich słupach bramy; można również wybrać zmienną pozycję montażu i w ten sposób optymalnie dopasować do danej sytuacji. Nie ma potrzeby montażu osobnego sterowania, co pozwala na zaoszczędzenie czasu i miejsca. Ponadto, napęd VERSAMATIC przekonuje sprawdzoną technologią: można np. indywidualnie ustawiać jego prędkość, co pozwala na uzyskanie równomiernego biegu bramy niezależnie od jej rozmiaru.


Napęd PROPORT D przeznaczony jest do bram dwuskrzydłowych. Maksymalna siła ciągnienia to 800 N. Wyposażony jest w mechanizm synchronicznego otwierania w przypadku skrzydeł o równej szerokości.


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NAPĘDY DO BRAM SKRZYDŁOWYCH HORMANN?

 1. Bezpieczeństwo: w zamkniętej bramie zabezpieczenie przed podważeniem automatycznie zatrzaskuje się w zderzaku szyny prowadzącej. Brama zostaje natychmiast zaryglowana, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie
 2. Niezawodność: dzięki funkcji łagodnego rozruchu i wyhamowania brama otwiera się i zamyka płynnie oraz cicho.
 3. Super szybkość: szybsza o maks. 50 % prędkość otwierania oznacza większe bezpieczeństwo i mniejszy stres podczas wjeżdżania do garażu wychodzącego bezpośrednio na ulicę.
 4. 5 lat gwarancji producenta.

Zastanawiasz się, który model napędu do bramy skrzydłowej  Hormann będzie najlepszy dla Ciebie?
Skonsultuj się z nami.

Automatyzacja pracy bramy w jakości Hormann.

Aby użytkowanie bramy garażowej przesuwnej było w pełni komfortowe, należy wyposażyć ją w automatyczny napęd do bram przesuwnych Hormann. Komplementarność produktów Hormann gwarantuje, że urządzenia będą ze sobą współpracować.

W ofercie BRAMARKETU znajdziecie Państwo kilka serii napędów do bram przesuwnych Hormann:

 • Lineamatic
 • Proport S

Cechą wyróżniającą napędu LINEAMATIC do bram przesuwnych jest jego kompaktowa, regulowana w pionie obudowa, wykonana z odlewu cynkowego i tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, a także niezawodny układ elektroniczny.


Napęd PROPORT S jest wyposażony w częściowe otwieranie bramy, co zapewnia przejście w czasie jej użytkowania. Do zestawu dołączony jest 2-kanałowy pilot z chromowaną zawieszką. Napęd PROPORT S dedykowany jest do bram wyposażonych w szynę zębatą.


DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NAPĘDY DO BRAM PRZESUWNYCH HORMANN?

 1. W 100% kompatybilne.
 2. System sterowania radiowego BiSecur - zapewnia komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 3. 5 lat gwarancji producenta.

Zastanawiasz się, który model napędu do bramy garażowej  Hormann będzie najlepszy dla Ciebie?
Skonsultuj się z nami.