Harmonia designu budynku z otoczeniem.

Brama wjazdowa to wizytówka każdej posesji. Zgodnie z przysłowiem „jak cię widzą, tak cię piszą”, warto zadbać o to, aby komponowała się ze stylistyką budynku. Jednak wygląd to nie wszystko. Cechą, którą należy uwzględnić przy wyborze bramy wjazdowej jest jej funkcjonalność. Brama wjazdowa powinna działać w sposób prosty i bezkolizyjny przez wiele lat. Ponadto, musi odpowiednio zabezpieczać posesję.

W BRAMARKECIE oferujemy kilka rodzajów bram wjazdowych:

Miejsce usytuowania otworu bramowego na posesji określa projekt zagospodarowania przestrzeni, który stanowi część zatwierdzoną przez nadzór budowlany. Brama wjazdowa nie może kolidować i utrudniać dostępu do innych posesji, a także do urządzeń usytuowanych na ulicy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w praktyce szerokość bramy wjazdowej mierzy przynajmniej 3 metry.

Najchętniej kupowane bramy do garażu w Europie.

Bramy uchylne Hormann są przeznaczone dla Klientów, którzy szukają oryginalnego połączenia solidnej jakości, bezpieczeństwa i niezawodnego funkcjonowania z estetyką i harmonią designu. Szeroka paleta możliwości kolorów – ponad 20 w ofercie – pozwoli na dobór urządzenia idealnie komponującego się z bryłą budynku.

Bramy uchylne Hormann to owoc ponad 50 lat doświadczenia specjalistów Hormann. Doceniają to Klienci w całej Europie, często wybierając właśnie ten rodzaj bram do swoich garaży. Bramy uchylne Hormann otwierają się poprzez wychylenie płaszcza bramy na zewnątrz, a następnie chowają się pod stropem garażu. Świetnie sprawdzają się zarówno w garażach indywidualnych, jak i szeregowych. Klientom oferujemy kilka stalowych wzorów do wyboru: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami, do indywidualnej aranżacji lub z wypełnieniem z litego drewna.


Brama uchylna Hormann N80 i F80

Jednymi z najpopularniejszych modeli bram uchylnych Hormann są bramy N80 oraz F80. Ich mechanizmy świetnie sprawdzają się w posesjach indywidualnych oraz przy garażach zbiorowych
Wszystkie komponenty bram uchylnych N80 i F80 oraz napędów są produkowane przez markę Hörmann, co gwarantuje ich stuprocentową kompatybilność, a także komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BRAMĘ UCHYLNĄ HORMANN?

 1. Niemiecka solidność marki Hormann, ponad 50 lat doświadczenia.
 2. Bezpieczeństwo użytkowania.
 3. Najchętniej wybierana przez Klientów w Europie.
 4. Kompatybilność  bramy z napędem Hormann.
 5. 10-letnia gwarancja producenta.
 6. Paleta 20 kolorów preferowanych w cenie.

W celu przedstawienia pełnej specyfikacji technicznej bram uchylnych Hormann zapraszamy na stronę producenta.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami BRAMARKET, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Kompletny system z napędem.

Bramy rolowane Hormann (żaluzjowe) to inteligentne połączenie mechanizmu bramy z napędem Hormann. Są przeznaczone dla Klientów, dla których oszczędność miejsca w garażu jest szczególnie istotna. Kurtyna bramy nawijana jest do skrzynki pionowo w górę, dzięki czemu samochód może być parkowany tuż za, jak i przed bramą. Bramy rolowane Hormann stanowią idealną propozycję dla garaży o małych gabarytach i niewielkich podjazdach.

Bramy garażowe rolowane Hormann są wykonane z aluminium odpornego na korozję i wypełnione równomiernie twardą pianką poliuretanową, dzięki czemu pracują przez wiele lat w niezawodny sposób. Sprzężone funkcje łagodnego rozruchu i zatrzymania sprawiają, że brama pracuje w sposób spokojny i oszczędny.


Brama garażowa Hormann RollMatic Poznań

Brama garażowa RollMatic Hörmann pozwala wygospodarować miejsce przed garażem i w środku. Samochód można parkować bezpośrednio przed bramą; mechanizm bramy RollMatic umożliwia także wykorzystanie wolnego miejsca pod stropem w garażu.

Profile bramy RollMatic są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wyposażone standardowo w nowoczesny napęd firmy Hörmann. Jest on umieszczony na zewnątrz konsoli, co ułatwia jego konserwację. Uruchomienie i zatrzymanie bramy RollMatic odbywa się łagodnie i cicho. Sterownik wewnętrzny i oświetlenie garażu są zamontowane fabrycznie w obudowie sterowania.

Brama RollMatic Hormann to inteligentne rozwiązanie: dzięki wbudowanemu mechanizmowy automatycznego rozłączania, zatrzymuje pracę natychmiast po napotkaniu przeszkody. Jest również wyposażona w zabezpieczenie uniemożliwiające jej podważenie.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BRAMĘ ROLOWANĄ HORMANN?

 1. Innowacyjny mechanizm sprężyn naciągowych, dzięki czemu bramy rolowane Hormann są bezpieczne i sprawdzone w eksploatacji.
 2. Przemyślany system bram i napędów, dzięki czemu wszystkie elementy bram rolowanych Hormann są dobrane perfekcyjnie.
 3. Mechanizm ograniczenia siły, dzięki czemu bramy rolowane Hormann są bezpieczne w obsłudze.
 4. System ZAK z aktywnym  systemem przesuwania, dzięki czemu brama pracuje oszczędnie, a straty ciepła są zminimalizowane.
 5. 10-letnia gwarancja producenta.

W celu przedstawienia pełnej specyfikacji technicznej bram rolowanych Hormann zapraszamy na stronę producenta.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami BRAMARKET, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Więcej wolnego miejsca w Twoim garażu.

Brama boczna segmentowa HST Hormann stanowi propozycję dla Klientów, którzy szukają rozwiązania do garażu o niestandardowym nachyleniu dachu lub miejsce pod stropem garażu chcą przeznaczyć na umieszczenie tam innych przedmiotów. Brama boczna segmentowa Hormann jest więc atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych bram segmentowych. Polecana i chętnie wybierana jest także do garaży o niskim nadprożu, gdyż jej montaż wymaga jedynie 95 mm wolnego miejsca pod nadprożem.

Jednak niestandardowy strop garażu czy niskie nadproże to nie jedyne przypadki, kiedy poleca się bramę boczną HST. Jeżeli brama stanowi jedyne wejście do garażu,  wówczas otwieranie na bok jest idealną propozycją, gdyż – chcąc wprowadzić na przykład rower, użytkownik nie musi czekać na otwarcie całego mechanizmu. Wystarczy chwila i wejście do garażu jest czynne.

Brama boczna HST jest zbudowana ze sprawdzonych paneli Hormann typu sandwich o grubości 42 mm, wypełnionych pianką poliuretanową, dzięki czemu konstrukcja utrzymuje bardzo wysoką izolację termiczną oraz akustyczną. Wyposażenie mechanizmu w podwójne rolki sprawia, że brama HST pracuje lekko, cicho i precyzyjnie. Brama boczna HST Hormann to inteligentne rozwiązanie: wbudowane mechanizmy automatycznego zabezpieczenia przed przesunięciem oraz dodatkowego ryglowania zatrzymują pracę natychmiast po napotkaniu przeszkody. Napędem zastosowanym przy konstrukcji bramy HST jest SupraMatic lub ProMatic Hörman.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BRAMĘ BOCZNĄ HST HORMANN?

 1. Podwójne rolki bieżne sprawiają, że praca bramy jest lekka, cicha i precyzyjna.
 2. Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem po wewnętrznej i zewnętrznej stronie bramy oraz podwójny automatyczny mechanizm zabezpieczający sprawiają, że brama HST Hormann jest niezawodna i bezpieczna.
 3. Automatyka na najwyższym poziomie: szybszy wjazd do garażu oraz automatyczne otwieranie częściowe.
 4. Nowoczesny system sterowania radiowego do napędów bram garażowych i wjazdowych, dzięki czemu bramy boczne HST są komfortowe w użytkowaniu.
 5. 10-letnia gwarancja producenta.
 6. Paleta 15 kolorów preferowanych w cenie.

W celu przedstawienia pełnej specyfikacji technicznej bram rolowanych Hormann zapraszamy na stronę producenta.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami BRAMARKET, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

Perfekcyjne dopasowanie do architektury budynku.

Bramy elewacyjne Hormann, zwane także fasadowymi to jedyny typ bram do garażu, który jest w pełni aranżowany na życzenie Klienta i dopasowywany wyglądem do architektury i designu budynku. DOWOLNOŚĆ aranżacji sprawia, że bramy elewacyjne stanowią idealne rozwiązanie dla garaży zbiorczych, ale także dla posesji indywidualnych i wielorodzinnych, gdzie ważnym elementem jest spójny wygląd. Wszystko to za sprawą poszycia bramy, które jest zrobione z tego samego materiału co elewacja budynku.

Bramy elewacyjne Hormann umożliwiają wykończenie ich dowolnym materiałem, dzięki czemu zachowana zostaje harmonia projektu i stylu. Klienci nie muszą ograniczać się do gotowych rozwiązań, ale mogą wybrać spośród dwóch zaawansowanych modeli:


Uchylne bramy ocieplane Hormann

Bramy uchylne ocieplane Hormann dają możliwość umieszczenia ich w elewacji oraz obłożenia wybranym materiałem zaadaptowanym w bryłę budynku (m.in. drewno, metal, ceramika, tworzywo sztuczne). W tym przypadku istnieje nieograniczona ilość możliwych adaptacji bramy, zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Brama uchylna Hormann  ET 500

Dużą popularnością wśród Klientów cieszą się bramy uchylne Hormann do garaży zbiorczych, model ET 500 licowany. Jest to brama wyposażona w niezużywający się mechanizm przeciwwagi. Wybór bramy do garażu zbiorczego jest decyzją na całe życie, stąd tak ważna jest optymalna wersja, która sprawdzi się w naszym garażu.

Bramy uchylne Hormann ET 500 odznaczają się ergonomią działania, wysokim bezpieczeństwem użytkowania oraz ekstremalnie cichą pracą. Brama Hormann ET 500 rzadko wymaga konserwacji, a jej konstrukcja otwiera się i zamyka płynnie, cicho i bezpiecznie.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BRAMĘ UCHYLNĄ HORMANN ET500?

 • Brak wychylania się skrzydła bramy poza otwór
 • Wąska konstrukcja ościeżnicy
 • Kompaktowe wymiary montażowe
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Cicha praca
 • Wzorowe bezpieczeństwo
 • Fotokomórka zintegrowana z ościeżnicą

Bramy elewacyjne segmentowe Hormann (ALR F42)

Aluminiowa brama garażowa Hormann ALR F42 to rozwiązanie spełniające niestandardowe wymagania Klientów. Hormann ALR F42 została skonstruowana na bazie bramy przemysłowej, dzięki czemu charakteryzuje się solidnością i wytrzymałością. Jest także bardzo ciepła.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ BRAMĘ ELEWACYJNĄ HORMANN*?

 1. Spokojna, bardzo cicha praca urządzenia.
 2. Wieloletnie funkcjonowanie, bezpieczeństwo obsługi, niskie koszty eksploatacji.
 3. Posiada 10-letnią gwarancję producenta.
 4. Idealna do ciasnych garaży.
 5. Dostępna w 16 kolorach preferowanych i w ponad 200 kolorach z palety RAL na zapytanie.

W celu przedstawienia pełnej specyfikacji technicznej bram elewacyjnych Hormann zapraszamy na stronę producenta.
Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami BRAMARKET, którzy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania.

*dotyczy modelu ET 500